EAS aitab tööstusettevõtetel digitaliseerimise abil kestlikumaks muutuda
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kutsub registreerima 25.-27. novembril toimuvale tööstushäkile fookusteemaga „Võimenda digitaliseerimisega ettevõtte kestlikku arengut“.
Häkatoni eesmärgiks on edendada tööstusettevõtete oskusi tehnoloogiate arendamisel ja anda uusi teadmisi läbi meeskonnatöö, mentortoe ja lühikoolituste ettevõtte järgmisele tasemele viimiseks. „Seekordsel tööstushäkil läheneme tööstusettevõtete väljakutsetele läbi kestlikkuse vaatenurga. Seega ootame häkatonilt tehnoloogilisi lahendusi, mis aitavad vähendada ettevõttes ressursside raiskamist, optimeerida tarneahelaid või tõsta tootmispaindlikkust. Taoliste lahenduste prototüüpide valmimiseks oleme häkatonile kaasanud vastavad eksperdid nii mentorite kui ka koolitajatena,“ ütles EASi tööstuse digitaliseerimise projektijuht Kersti Kuusksalu.
Häkatonile on oodatud tööstusettevõtted, kes soovivad digitaliseerimise abil oma äri kestlikumaks muuta ja tõsta tootlikkust digitaalsete ja automaatsete lahenduste abil. Samuti on oodatud infotehnoloogia ettevõtted, kes loovad tööstussektorile terviklikke lahendusi. „Tööstusettevõtete jaoks on kestlikkus ehk keskkonnaalane ja sotsiaalne jätkusuutlik tegevus muutumas päevateemaks. Selle poole liikumiseks viiakse ellu muutusi tarneahelas, tootmises ja organisatsiooni kui terviku tasemel. Digitaliseerimine ja automatiseerimine on ka siin olulised märksõnad,“ ütles Civitta Eesti partner ja jätkusuutlikkuse suuna juht Veeli Oeselg.
Tööstushäkk on kolmepäevane häkatoni formaadis üritus, kus tööstusettevõtete ja IT-ettevõtete esindajad saavad mentorite toel intensiivselt arendada oma valdkonna väljakutsetele digitaalseid ja automaatseid lahendusi. Üheskoos otsitakse välja ja sõnastatakse iga konkreetse tööstusettevõtte väljakutsed, valitakse nendest põletavaim ning töötatakse välja digitaalse lahenduse prototüüp. Häkatoni ellu viimisel on partneriks Civitta Eesti AS.
Tööstushäkil osalemine võimaldab meeskondadel lahenduste prototüüpide väljatöötamiseks kasutada koolitusel osalevaid oma ala eksperte ja praktikuid, kes toetavad osalejate meeskonnatööd kaasaegsete meetodite ja tööriistadega, mida ettevõtted saavad ka edaspidi oma ettevõtte arendustegevustes kasutada. Meeskondade moodustamine algab enne üritust Eventornado keskkonnas.
Registreeri tööstushäkile siin. Kandideerimine on avatud kuni 18. novembrini.
Lisainfo:
Teele Dintsenko
Civitta Eesti AS
[email protected]
+372 56459817