Vaata peasisu

Eesti välistalendipoliitika foorum: “Kuidas tagada Eesti konkurentsivõime globaalses talendirallis?”

Maailm muutub kiiresti. Tehnoloogia areneb tohutu kiirusega. Tööjõuturg on globaliseerunud. 

Nendes tingimustes on talentide värbamine väljakutseks kõikidele tööandjatele, olenemata suurusest või asukohast. Work in Estonia on aastate jooksul andnud suure panuse, et Eestis tegutsevad ettevõtted leiaks arenguks vajalike teadmiste, oskuste ja kontaktidega tööjõudu.  

Kuid kas Eestil on jätkuvalt potentsiaali olla talentide magnet? Kas Eesti suudab konkureerida globaalsete tehnoloogiaettevõtete ja teiste tööandjatega, kes võitlevad talentide pärast?  

Eesti suurus annab meile teatud selged eeliseid, suudame kiiresti rakendada uusi kohapeal arendatud tehnoloogiaid, oleme mobiilsed ja uuendustele avatud. Teisalt on meid suurte muutuste kontekstis sageli liiga vähe. Maailmas on palju selliseid tehnoloogiaid, mille asjatundjaid Eestist ei leia ja valdkondi, kus koolitamiseks teadmisi ja vahendeid ei ole. Vähemalt nii kiiresti mitte, kui ühiskonnal neid spetsialiste vaja oleks. Selles olukorras peame vaatama üle, kas me ole talentide jaoks meeldiv ja ahvatlev elu- ja töökoht. Kuidas hoida Eestit konkurentsivõimelisena globaalses talendirallis? 

Foorum on eesti keeles, kaks ettekannet väliskülalistelt on inglise keeles. Sündmusel osalemine on tasuta.

Foorum on järelvaadatav siit.

Toimumise kuupäev
28. november 2023, 10:00
Keel
eesti keel
Asukoht
Tallinn, Roheline saal, Telliskivi 60a/5
Staatus
Registreerimine suletud
Registreeru

Kellele mõeldud?

  • poliitikakujundajad ja erakondade esindajad
  • liitude esindajad
  • ettevõtete HR juhid ja värbajad
  • tööstuse esindajad
  • meediaväljaanded ja ajakirjanikud
  • teadlased ja tudengid
  • kõik, kellele välistalendipoliitika teemavaldkond huvi pakub

Miks tasub osaleda?

Work

Kuuled välistalentide valdkonna arengutest

In

Saad uusi ja huvitavaid teadmisi

Estonia

Lood uusi ja kasulikke kontakte

Mis ja kus?

EESTI VÄLISTALENDIPOLIITIKA FOORUM 

“Kuidas tagada Eesti konkurentsivõime globaalses talendirallis?” 

Toimumise aeg: 28.11, kell 10.00-15.00 
Toimumise koht: Tallinn, Roheline saal, Telliskivi 60a/5 
Vorm: hübriidkonverents (kohapeal ja online ülekanne).  

Ajakava

Koguneme Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis

Päevajuht Urmas Vaino avab Work in Estonia foorumi

  • Valitsuse vaade välistalendipoliitikasse Sandra Särav, majandus- ja infotehnoloogiaministeeriumi asekantsler 
  • Talent kui võti ettevõtete kasvuks – Liina Maria Lepik, EAS-i juhatuse liige

Paneeldiskussioon

Paneeli juhib Urmas Vaino

Paneelis osalevad:

  • Madis Toomsalu, LHV Grupi juht
  • Kaspar Oja, Eesti majandusteadlane
  • Tiia Randma, Kutsekoja juhatuse liige

Otto Pukk, Eesti Elektroonikatööstuse Liit
Rene Tammist, Utilitas Wind’i juhatuse liige
Dr Helis Pokker, Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoogiakliiniku juhataja

Vestlusringi juhib Urmas Vaino

Lõunasöök

Leonardo Ortega, Work in Estonia juht

Burkhard Volbracht, Terratalent asutaja ja Berliini välistalendipoliitika arendaja

Thea Ullhaug Pope, Welcome to Oslo sisudisainer ja projektijuht
Mari Strømsvåg, talendi meelitamise ja sihtkohabrändingu nõustaja Oslo piirkonnas 

 

Paneeli juhib Killu Vantsi (Jobbatical, immigratsiooni konsultant)

Paneelis osalevad: 

  • Raivo Küüt, Siseministeeriumi asekantsler 
  • Arto Aas, Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht
  • Sandra Särav, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsler 
  • Leonardo Ortega, Work in Estonia juht 

14.45 Publiku küsimused ja vastused  

Võtame päeva kokku.

Esinejad

Arto Aas

Arto Aas juhib Eesti Tööandjate Keskliidu meeskonda alates 2019. aasta maist. Ta esindab keskliidu liikmete huve erinevates organisatsioonides ja teeb selgitustööd seadusloome ning ettevõtluskeskkonna kujundamisel. Samuti on ta ettevõtjate esindaja Haigekassa ja Eesti Töötukassa nõukogus, osaleb OSKA koordinatsioonikogus ning kuulub BusinessEurope ja Business@OECD tegevjuhtide võrgustikku.

Varasemalt on Arto Aas kuulnud kolme Riigikogu koosseisu ja töötanud riigihalduse ministrina.

Tal on magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist ning Executive Coachingu diplom.

Sandra Särav

Sandra Särav on majanduse ja innovatsiooni asekantsler Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis. Ta on kogenud digi- ja ettevõtluspoliitika ekspert, kellel on tugev taust nii valitsuse kui ka erasektori rollides. Kasutades oma kogemusi Eesti valitsusest ja EL-i tasandil otsustusprotsessides, on ta osalenud avaliku poliitika kujundamisel Meta (Facebook) juures ja juhtinud regulatiivseid ja jätkusuutlikkuse algatusi Eesti tehnoloogilises ükssarvikus Bolt. Mis tõi ta tagasi valitsusse, oli missioonitunne oma riigi jaoks lahenduste loomisel. Sandra on ka lektor TalTechis, õpetades digitaalvalitsuse õigusraamistikku ja EL-i õigust.

Rene Tammist

Rene Tammist lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli avaliku halduse bakalaureuseõppe ning omandas magistrikraadi Manchesteri Ülikoolis avaliku poliitika ja halduse erialal. Aastatel 2012-2018 oli ta Euroopa Energeetikasektorit Reguleerivate Asutuste Koostööameti haldusnõukogu liige. Varem on Tammist töötanud Euroopa Parlamendi tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni S&D fraktsiooni poliitikakonsultandina ning Eesti Taastuvenergia Koja tegevdirektorina. Aastatel 2018-2019 oli ta ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister. Alates 2019. aastast on ta juhatuse liige ettevõttes Utilitas Wind, mis on üks juhtivaid tuuleenergia arendajaid ja operaatoreid Baltimaades.

Tiia Randma

Tiia Randma on SA Kutsekoja juhatuse liige ning OSKA tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosisüsteemi arendusjuht. Tööturu vajaduste ja koolihariduse parema seostamise teemaga on ta kokku puutunud ligi kakskümmend aastat. Eesti Kaubandus- ja Tööstuskojas haridusnõunikuna töötades (1995 – 2014) oli tema ülesanne ettevõtjate ootuste “hariduse keelde tõlkimine”. Tema eestvedamisel käivitus 1997. aastal Eesti kutsesüsteem, aastatel 2002-2004 sündis ETV ekraanil jooksnud saatesari “Ametilood”. Riigikantselei juures (2012 – 2014) Oskuste rakkerühma vedades sündis kontseptsioon tööjõu ja oskuste vajaduse prognoosisüsteemi OSKA loomiseks. Täna on Kutsekoda Vabariigi Valitsuse ja tööturu osapoolte ülesandel prognoosimas tööjõu- ja oskuste vajadust ning arendamas kutsestandardeid.

Raivo Küüt

Raivo Küüt on Siseministeeriumi rahvastiku ja kodanikuühiskonna asekantsler. Tema poliitikakujunduse valdkonnad on: kodakondsus, kodanikuühiskond, perekonnasündmused, rahvastikutoimingud, rahvastikuarvestus ning usuasjad. Siseministeeriumi valitsemisalas töötab Raivo Küüt juba alates 1990. aastast, ta on töötanud erinevatel ametikohtadel Politseis. Olles 2008–2010. aastal viimane Politseiameti peadirektor ja aastail 2010-2013 esimene Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor. Ministeeriumis on ta töötanud alates 2013. aastast siseturvalisuse ja sisejulgeoleku valdkondades nõuniku ja asekantslerina. Raivo on ka Sisekaitseakadeemia magistriprogrammi julgeolekupoliitika õppejõud.

Madis Toomsalu

Madis Toomsalu on LHV Groupi juhatuse esimees. Ta on ka FinanceEstonia juhatuse liige ja kuulub Rohetiigri nõukotta. Ta on olnud pangandusega seotud alates 2007. aastast, kui alustas LHV-s aktsiaanalüütikuna. Hiljem töötas ta LHV krediidijuhi ja krediidikomisjoni esimehena ning alates 2016. aastast LHV Groupi juhatajana. Tal on avaliku sektori rahanduse magistrikraad. Börsiettevõte LHV Group on Eesti suurim kodumaine finantsgrupp, mille peamised tütarettevõtted on LHV Pank, pensionifonde haldav LHV Varahaldus, kahjukindlustusselts LHV Kindlustus ja LHV Bank, mis tegutseb Ühendkuningriigis. LHV Groupi ettevõtetes töötab kokku üle 1000 inimese.

 

Otto Richard Pukk

Otto Richard Pukk on sündinud  Stockholmis.Tal on mitmekülgne kogemus erinevatel juhtivatel ametikohtadel ETAL Groupis, Eesti Energias Hoolduskeskuse nõukogu esimehe ja Tehnoloogiatööstuse juhatuse esimehena.Ta juhtis Soome börsil noteeritud Incapi elektroonikatootmisettevõtte Eesti haru aastatel 2015-2020 ning on alates 2018. aastast Incapi rahvusvahelise grupi tegevjuht ja president.Tema juhtimisega on kontsern oluliselt laienenud ja uute üksuste integreerimine on tema fookuses. Incapi grupis töötab 1903 inimest, hõlmates tehaseid erinevates riikides ja peakontorit Helsingis.
Otto Pukk on tunnustatud oma panuse eest Eestis, pälvides 2020. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi ning “Parim Juht” tiitli Äripäeva poolt. Ta juhib Eesti Elektroonikatööstuse Liidu volikogu ja osaleb erinevate valdkondade töörühmades.

Leonardo Ortega

Leonardo Ortega on Work in Estonia juht ning on töötanud välisspetsialistide meelitamise ja hoidmise teemadega üle seitsme aasta. Ta on ise välismaalane, Mehhikost pärit ja tuli Eestisse aastal 2012. Leonardo tegi Eestis magistrikraadi Euroopa Liidu ja Venemaa uuringute teemal Tartu Ülikoolis. Tema igapäevase töö eesmärk on parendada Eestis olevatele välismaalaste ning nende värvanud ettevõtete klienditeekonda. Ta on töötanud nii era-, kolmandas- kui ka avalikus sektoris ning mõistab kitsaskohti, mis välisspetsialistidel võivad Eestis elamisel ja töötamisel tekkida.

Burkhard Volbracht

Burkhard Volbracht on Berliini linna jaoks talentide meelitamise alal töötanud peaaegu kümme aastat. Saksamaa pealinn on omandanud selle erilise miski, mis tõmbab ligi nii loomeinimesi kui ka idufirmasid, ettevõtjaid ja tudengeid. Sellest ajast peale on ta töötanud lahenduste kallal, kuidas need talendid kiiresti ja lihtsalt Berliini tuua ning neid siin tervitada. Üheks lahenduseks on ettevõtete immigratsiooniteenistus, mis toetab ettevõtteid oma uutele välistalentidele elamisloa taotlemisel. Hiljuti algatas ta projekti Aafrikast pärit välistalentidega tegelemiseks ja asutas uue ettevõtte nimega Terratalent.

Kaspar Oja

Kaspar Oja on Eesti Panga vanemökonomist, Vabariigi Presidendi majandusnõunik ja kliimanõukogu liige. Tema peamiseks tööks Eesti Pangas on makromudeli arendamine ja kasutamine majandusprognoosides ning majanduse pikaajaliste kasvutegurite analüüsimine. Kaspar Oja on lugenud ülikoolides loenguid makroökonoomikast ja matemaatilisest statistikast. Ta võtab sageli avalikkuses sõna majandusteemadel ja osaleb majandusarengut puudutavas arutelus.

Thea Ullhaug Pope

Theresa Ullhaug Pope tegeleb kaasavama Oslo kujundamisega. Tema töö on esitada omavalitsuse teenustele väljakutse luua kõikehõlmavaid pakkumisi ja erinevatele sihtgruppidele kohandatud teavet.

Tal on kraad Euroopa uuringutes, samuti on ta õppinud ajalugu, politoloogiat ja õigusteadust. Ulla on läbinud täiendõppe projektijuhtimise ja infoarhitektuuri alal. Ta töötas kümme aastat Oslo ülikoolis uute rahvusvaheliste töötajate ja teadlaste värbamise ja vastuvõtmise valdkonnas.

Mari Strømsvåg

Mari Strømsvåg kirjeldab end kui rahvusvahelise südamega norralane, kes soovib muuta Oslo piirkonna suurepäraseks elu- ja töökohaks rahvusvahelistele talentidele. Mari töötab ühise talentide meelitamise ja brändingu nõustajana, luues Oslo piirkonnale kampaaniaid ja sisu, et meelitada ligi talente, investoreid, turiste, tudengeid ja palju muud. Oslo piirkond, mis teeb koostööd 65 liikmesomavalitsusega, soovib saada välistalendi jaoks parimaks kohaks elamiseks ja töötamiseks.

Dr Helis Pokker

Helis Pokker lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1993. aastal, millele järgnes kaks aastat üldinternatuuri. Pärast seda jätkas ta õpinguid onkoloogia residentuuris ning 2001. aastal alustas ta tööd onkoloogina Eesti Onkoloogiakeskuses Hiiul. Ta praktiseerib oma armastatud erialal tänaseni.

2007.–2018. aastal juhtis ta Põhja-Eesti Regionaalhaigla Onkoloogia-ja hematoloogiakliiniku keemiaravikeskust ning 2018.–2020. aastal oli ta Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarsti-juhatuse liikme meeskonnas ravitöö direktor. Alates 2019. aasta jaanuarist on ta Regionaalhaigla Onkoloogia –ja hematoloogiakliiniku juhataja. 2014. aastast alustasid nad kodulähedase keemiaravi pakkumist Pärnu piirkonna patsientidele ning sellest ajast on ta ka osalise töökoormusega töötanud onkoloogina Pärnu Haiglas.

Ta on alates 2008. aastast Sotsiaalministeeriumi erialakomisjoni liige/erialanõunik, 2008. aastast Sotsiaalministeeriumi Vähiravikvaliteedi komitee liige ning alates 2019. aastast Pärnu Haigla nõukogu liige. Samuti kuulub dr Pokker Eesti Onkoloogide Seltsi juhatusse ning ta kuulub Eesti Onkoteraapia Ühingusse, samuti

Euroopa Meditsiinilise Onkoloogia Seltsi (European  Society for Medical Oncology) ja Ameerika Kliinilise Onkoloogia Seltsi ( ASCO – American Society of Clinical Oncology).

EESTI VÄLISTALENDIPOLIITIKA FOORUM 

“Kuidas tagada Eesti konkurentsivõime globaalses talendirallis?” 

Toimumise aeg: 28.11, kell 10.00-15.00 
Toimumise koht: Tallinn, Roheline saal, Telliskivi 60a/5 
Vorm: hübriidkonverents (kohapeal ja online ülekanne).  

Koguneme Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis

Päevajuht Urmas Vaino avab Work in Estonia foorumi

  • Valitsuse vaade välistalendipoliitikasse Sandra Särav, majandus- ja infotehnoloogiaministeeriumi asekantsler 
  • Talent kui võti ettevõtete kasvuks – Liina Maria Lepik, EAS-i juhatuse liige

Paneeldiskussioon

Paneeli juhib Urmas Vaino

Paneelis osalevad:

  • Madis Toomsalu, LHV Grupi juht
  • Kaspar Oja, Eesti majandusteadlane
  • Tiia Randma, Kutsekoja juhatuse liige

Otto Pukk, Eesti Elektroonikatööstuse Liit
Rene Tammist, Utilitas Wind’i juhatuse liige
Dr Helis Pokker, Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoogiakliiniku juhataja

Vestlusringi juhib Urmas Vaino

Lõunasöök

Leonardo Ortega, Work in Estonia juht

Burkhard Volbracht, Terratalent asutaja ja Berliini välistalendipoliitika arendaja

Thea Ullhaug Pope, Welcome to Oslo sisudisainer ja projektijuht
Mari Strømsvåg, talendi meelitamise ja sihtkohabrändingu nõustaja Oslo piirkonnas 

 

Paneeli juhib Killu Vantsi (Jobbatical, immigratsiooni konsultant)

Paneelis osalevad: 

  • Raivo Küüt, Siseministeeriumi asekantsler 
  • Arto Aas, Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht
  • Sandra Särav, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsler 
  • Leonardo Ortega, Work in Estonia juht 

14.45 Publiku küsimused ja vastused  

Võtame päeva kokku.

Arto Aas

Arto Aas juhib Eesti Tööandjate Keskliidu meeskonda alates 2019. aasta maist. Ta esindab keskliidu liikmete huve erinevates organisatsioonides ja teeb selgitustööd seadusloome ning ettevõtluskeskkonna kujundamisel. Samuti on ta ettevõtjate esindaja Haigekassa ja Eesti Töötukassa nõukogus, osaleb OSKA koordinatsioonikogus ning kuulub BusinessEurope ja Business@OECD tegevjuhtide võrgustikku.

Varasemalt on Arto Aas kuulnud kolme Riigikogu koosseisu ja töötanud riigihalduse ministrina.

Tal on magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist ning Executive Coachingu diplom.

Sandra Särav

Sandra Särav on majanduse ja innovatsiooni asekantsler Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis. Ta on kogenud digi- ja ettevõtluspoliitika ekspert, kellel on tugev taust nii valitsuse kui ka erasektori rollides. Kasutades oma kogemusi Eesti valitsusest ja EL-i tasandil otsustusprotsessides, on ta osalenud avaliku poliitika kujundamisel Meta (Facebook) juures ja juhtinud regulatiivseid ja jätkusuutlikkuse algatusi Eesti tehnoloogilises ükssarvikus Bolt. Mis tõi ta tagasi valitsusse, oli missioonitunne oma riigi jaoks lahenduste loomisel. Sandra on ka lektor TalTechis, õpetades digitaalvalitsuse õigusraamistikku ja EL-i õigust.

Rene Tammist

Rene Tammist lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli avaliku halduse bakalaureuseõppe ning omandas magistrikraadi Manchesteri Ülikoolis avaliku poliitika ja halduse erialal. Aastatel 2012-2018 oli ta Euroopa Energeetikasektorit Reguleerivate Asutuste Koostööameti haldusnõukogu liige. Varem on Tammist töötanud Euroopa Parlamendi tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni S&D fraktsiooni poliitikakonsultandina ning Eesti Taastuvenergia Koja tegevdirektorina. Aastatel 2018-2019 oli ta ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister. Alates 2019. aastast on ta juhatuse liige ettevõttes Utilitas Wind, mis on üks juhtivaid tuuleenergia arendajaid ja operaatoreid Baltimaades.

Tiia Randma

Tiia Randma on SA Kutsekoja juhatuse liige ning OSKA tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosisüsteemi arendusjuht. Tööturu vajaduste ja koolihariduse parema seostamise teemaga on ta kokku puutunud ligi kakskümmend aastat. Eesti Kaubandus- ja Tööstuskojas haridusnõunikuna töötades (1995 – 2014) oli tema ülesanne ettevõtjate ootuste “hariduse keelde tõlkimine”. Tema eestvedamisel käivitus 1997. aastal Eesti kutsesüsteem, aastatel 2002-2004 sündis ETV ekraanil jooksnud saatesari “Ametilood”. Riigikantselei juures (2012 – 2014) Oskuste rakkerühma vedades sündis kontseptsioon tööjõu ja oskuste vajaduse prognoosisüsteemi OSKA loomiseks. Täna on Kutsekoda Vabariigi Valitsuse ja tööturu osapoolte ülesandel prognoosimas tööjõu- ja oskuste vajadust ning arendamas kutsestandardeid.

Raivo Küüt

Raivo Küüt on Siseministeeriumi rahvastiku ja kodanikuühiskonna asekantsler. Tema poliitikakujunduse valdkonnad on: kodakondsus, kodanikuühiskond, perekonnasündmused, rahvastikutoimingud, rahvastikuarvestus ning usuasjad. Siseministeeriumi valitsemisalas töötab Raivo Küüt juba alates 1990. aastast, ta on töötanud erinevatel ametikohtadel Politseis. Olles 2008–2010. aastal viimane Politseiameti peadirektor ja aastail 2010-2013 esimene Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor. Ministeeriumis on ta töötanud alates 2013. aastast siseturvalisuse ja sisejulgeoleku valdkondades nõuniku ja asekantslerina. Raivo on ka Sisekaitseakadeemia magistriprogrammi julgeolekupoliitika õppejõud.

Madis Toomsalu

Madis Toomsalu on LHV Groupi juhatuse esimees. Ta on ka FinanceEstonia juhatuse liige ja kuulub Rohetiigri nõukotta. Ta on olnud pangandusega seotud alates 2007. aastast, kui alustas LHV-s aktsiaanalüütikuna. Hiljem töötas ta LHV krediidijuhi ja krediidikomisjoni esimehena ning alates 2016. aastast LHV Groupi juhatajana. Tal on avaliku sektori rahanduse magistrikraad. Börsiettevõte LHV Group on Eesti suurim kodumaine finantsgrupp, mille peamised tütarettevõtted on LHV Pank, pensionifonde haldav LHV Varahaldus, kahjukindlustusselts LHV Kindlustus ja LHV Bank, mis tegutseb Ühendkuningriigis. LHV Groupi ettevõtetes töötab kokku üle 1000 inimese.

 

Otto Richard Pukk

Otto Richard Pukk on sündinud  Stockholmis.Tal on mitmekülgne kogemus erinevatel juhtivatel ametikohtadel ETAL Groupis, Eesti Energias Hoolduskeskuse nõukogu esimehe ja Tehnoloogiatööstuse juhatuse esimehena.Ta juhtis Soome börsil noteeritud Incapi elektroonikatootmisettevõtte Eesti haru aastatel 2015-2020 ning on alates 2018. aastast Incapi rahvusvahelise grupi tegevjuht ja president.Tema juhtimisega on kontsern oluliselt laienenud ja uute üksuste integreerimine on tema fookuses. Incapi grupis töötab 1903 inimest, hõlmates tehaseid erinevates riikides ja peakontorit Helsingis.
Otto Pukk on tunnustatud oma panuse eest Eestis, pälvides 2020. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi ning “Parim Juht” tiitli Äripäeva poolt. Ta juhib Eesti Elektroonikatööstuse Liidu volikogu ja osaleb erinevate valdkondade töörühmades.

Leonardo Ortega

Leonardo Ortega on Work in Estonia juht ning on töötanud välisspetsialistide meelitamise ja hoidmise teemadega üle seitsme aasta. Ta on ise välismaalane, Mehhikost pärit ja tuli Eestisse aastal 2012. Leonardo tegi Eestis magistrikraadi Euroopa Liidu ja Venemaa uuringute teemal Tartu Ülikoolis. Tema igapäevase töö eesmärk on parendada Eestis olevatele välismaalaste ning nende värvanud ettevõtete klienditeekonda. Ta on töötanud nii era-, kolmandas- kui ka avalikus sektoris ning mõistab kitsaskohti, mis välisspetsialistidel võivad Eestis elamisel ja töötamisel tekkida.

Burkhard Volbracht

Burkhard Volbracht on Berliini linna jaoks talentide meelitamise alal töötanud peaaegu kümme aastat. Saksamaa pealinn on omandanud selle erilise miski, mis tõmbab ligi nii loomeinimesi kui ka idufirmasid, ettevõtjaid ja tudengeid. Sellest ajast peale on ta töötanud lahenduste kallal, kuidas need talendid kiiresti ja lihtsalt Berliini tuua ning neid siin tervitada. Üheks lahenduseks on ettevõtete immigratsiooniteenistus, mis toetab ettevõtteid oma uutele välistalentidele elamisloa taotlemisel. Hiljuti algatas ta projekti Aafrikast pärit välistalentidega tegelemiseks ja asutas uue ettevõtte nimega Terratalent.

Kaspar Oja

Kaspar Oja on Eesti Panga vanemökonomist, Vabariigi Presidendi majandusnõunik ja kliimanõukogu liige. Tema peamiseks tööks Eesti Pangas on makromudeli arendamine ja kasutamine majandusprognoosides ning majanduse pikaajaliste kasvutegurite analüüsimine. Kaspar Oja on lugenud ülikoolides loenguid makroökonoomikast ja matemaatilisest statistikast. Ta võtab sageli avalikkuses sõna majandusteemadel ja osaleb majandusarengut puudutavas arutelus.

Thea Ullhaug Pope

Theresa Ullhaug Pope tegeleb kaasavama Oslo kujundamisega. Tema töö on esitada omavalitsuse teenustele väljakutse luua kõikehõlmavaid pakkumisi ja erinevatele sihtgruppidele kohandatud teavet.

Tal on kraad Euroopa uuringutes, samuti on ta õppinud ajalugu, politoloogiat ja õigusteadust. Ulla on läbinud täiendõppe projektijuhtimise ja infoarhitektuuri alal. Ta töötas kümme aastat Oslo ülikoolis uute rahvusvaheliste töötajate ja teadlaste värbamise ja vastuvõtmise valdkonnas.

Mari Strømsvåg

Mari Strømsvåg kirjeldab end kui rahvusvahelise südamega norralane, kes soovib muuta Oslo piirkonna suurepäraseks elu- ja töökohaks rahvusvahelistele talentidele. Mari töötab ühise talentide meelitamise ja brändingu nõustajana, luues Oslo piirkonnale kampaaniaid ja sisu, et meelitada ligi talente, investoreid, turiste, tudengeid ja palju muud. Oslo piirkond, mis teeb koostööd 65 liikmesomavalitsusega, soovib saada välistalendi jaoks parimaks kohaks elamiseks ja töötamiseks.

Dr Helis Pokker

Helis Pokker lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1993. aastal, millele järgnes kaks aastat üldinternatuuri. Pärast seda jätkas ta õpinguid onkoloogia residentuuris ning 2001. aastal alustas ta tööd onkoloogina Eesti Onkoloogiakeskuses Hiiul. Ta praktiseerib oma armastatud erialal tänaseni.

2007.–2018. aastal juhtis ta Põhja-Eesti Regionaalhaigla Onkoloogia-ja hematoloogiakliiniku keemiaravikeskust ning 2018.–2020. aastal oli ta Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarsti-juhatuse liikme meeskonnas ravitöö direktor. Alates 2019. aasta jaanuarist on ta Regionaalhaigla Onkoloogia –ja hematoloogiakliiniku juhataja. 2014. aastast alustasid nad kodulähedase keemiaravi pakkumist Pärnu piirkonna patsientidele ning sellest ajast on ta ka osalise töökoormusega töötanud onkoloogina Pärnu Haiglas.

Ta on alates 2008. aastast Sotsiaalministeeriumi erialakomisjoni liige/erialanõunik, 2008. aastast Sotsiaalministeeriumi Vähiravikvaliteedi komitee liige ning alates 2019. aastast Pärnu Haigla nõukogu liige. Samuti kuulub dr Pokker Eesti Onkoloogide Seltsi juhatusse ning ta kuulub Eesti Onkoteraapia Ühingusse, samuti

Euroopa Meditsiinilise Onkoloogia Seltsi (European  Society for Medical Oncology) ja Ameerika Kliinilise Onkoloogia Seltsi ( ASCO – American Society of Clinical Oncology).

Kontakt

Kontakt

Insaider ja muud infokanalid

investinestonia.com

Meie investeeringute keskuse inglise keelne portaal on suunatud uutele ning olemasolevatele välisinvestoritele ning annab ülevaate Eesti ettevõtluskeskkonnast.

workinestonia.com

Töötame selle nimel, et Eesti oleks välisspetsialistidele atraktiivne ning et Eesti ettevõtetel oleks välistalentide tööle võtmine ja tööl hoidmine võimalikult sujuv.

eas.ee/ettevotluseauhind

Ettevõtluse auhind on kõrgeim riiklik tunnustus ettevõtjatele. Konkursi eesmärk on tõsta esile innovaatilisi ja edumeelseid ettevõtteid, tunnustada ettevõtlikkust ja parimaid Eesti ettevõtteid.

tradewithestonia.com

Tradewithestonia.com lehelt leiab info Eesti ekspordi mahtudest, tegevustest ja sektoritest, nendega seotud erialaliitudest, uudistest ja edulugudest

Tagasi üles