Kasva suureks digitaliseerimisega
Digitaliseerimise meistriklass on programm tuvastab ettevõtte protsessid ja tarneahelad, mille optimeerimine avaldab enim mõju ettevõtte konkurentsivõimele. Personaalse mentori ja tippkoolitajate toel valmib organisatsiooni strateegilise arendamise plaan, valite välja sobivaima digilahenduse ning teete esimesed sammud selle juurutamiseks.
Programmist saadud teadmisi, kogemusi ja tööriistu saate kasutada digitaliseerimise projektide edukaks elluviimiseks ja riskide maandamiseks ka tulevikus – oskate teha sobivaid IT-lahenduste valikuid ning juhtida organisatsiooni strateegilist arengut.
Silmapaistvamaid osalejaid ootab 10 000 EUR suurune auhinnafond arendustegevuste jätkamiseks.
Programmi kandideerimine avatud kuni 07.02.2024.
Kellele on meistriklass mõeldud?
- on soovituslikult vähemalt 3 aastat tööstus- või teenussektoris tegutsenud ambitsioonikate eesmärkide ja kasvupotentsiaaliga ettevõte, kes on ekspordikogemusega või planeerib eksportimisega alustada
- on soovituslikult eelnevalt viinud läbi auditi eesmärgiga kaardistada ettevõtte töökorralduse, automatiseerituse ja digitaliseerituse olukord, analüüsida arengusuundi ja selgitada välja uued võimalused
- omavad piisavalt ressursse, et programmis saaksid osaleda 2-3 inimest, kelle hulgas üks esindaja peab olema ettevõtte tegevjuht või võtmeisik, kellel on ettevõtte juhtimises oluline roll või isik, kes vastutab arendamisprojektide, tarneahela ühe osa (ostu, müügi, laohalduse, tootmise, teenuse osutamise jne) juhtimise eest.
- Digitaliseerimise meistriklass ei sobi ettevõttele, kellel puudub tahe tõsta ettevõtte protsesside ja tarneahela efektiivsust, kellel puudub ressursse protsesside efektiivsuse tõstmiseks või kes soovib tegeleda digiturundusega või õppida kasutama ainult konkreetsete pakkujate tehnoloogilisi lahendusi.
Teenuses osalemise VTA (vähese tähtsusega abi) ettevõtte kohta on kuni 11 456 eurot.
Vaata, mis on sinu ettevõtte VTA jääk
Tutvu programmi ja meie koolitajatega
Mis sinu ettevõttes muutub?
Uued oskused
digitaalsete protsesside rakendamiseks
Valmib strateegiline plaan
ettevõtte efektiivsuse tõstmiseks
Paraneb meeskonnatöö
ühine õppimine ja kogemuste vahetus
Kandideerimine
- Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtted, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15min tutvumisintervjuule. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist.
- Vestluse tulemusena hinnatakse ettevõtte sobivust ja motivatsiooni programmis osalemiseks.
- Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EISi hindamiskomisjon.
- Programmi valitakse osalema 20 tugevamat ettevõtet, kes jaotatakse kahte paralleelsesse gruppi.
- Koolitused toimuvad Tallinnas ja nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik.
Programmi ajakava
2024 algava hooaja ajakava
K, 07.02 – kandideerimistähtaeg
K, 14.02 kl 14-15:30 – EIS osalejate valikukomisjon
T, 05.03 – AVAPÄEV (kõik koolitajad)
R, 08.03 kell 10-12 – veebiseminar 1 – protsesside modelleerimise tarkvarad + slacki tutvustus (Aleksandr Miina, Lauri Antalainen, Andro Kullerkupp)
T, 19.03/N, 21.03 – 1 TÖÖTUBA – digitaliseerimise projekt, organisatsiooni äri- ja IT arhitektuurid (Aleksandr Miina, Roman Zahharov)
Eesmärk on selgitada, millised on praktilised sammud organisatsiooni digitaliseerimise ja/või automatiseerimise strateegiliste ja taktikaliste eesmärkide määramiseks, mis on sisendiks ja aluseks digitaliseerimise plaani koostamisel. Eesmärk saavutatakse järgmiselt: defineeritakse digitaliseerimise projekt ning selle sammud, selgitatakse organisatsiooni äri- ja IT arhitektuuri olemust ja nende omavahelist seost; tuuakse esile mõlema arhitektuuri keerukuse mõõt ja näidatakse selle seost juhtimise kuludega; õpetatakse protsesside modelleerimise metodoloogiat kui äri- ja IT-arhitektuuri defineerimise meetodina.
T, 09.04/N, 11.04 – 2 TÖÖTUBA – protsesside analüüs, andmete kvaliteet, kaod protsessides ja protsesside tõhustamine (Lauri Antalainen, Juhan Pukk)
Eesmärk on tugineda esimeses töötoas ja iseseisva tööna tehtule, uurida millised andmed organisatsioonis millises protsessi tekivad, millisel viisil ja kujul nad tekivad, milline on andmete kvaliteet, kuidas andmeid edastatakse ja töödeldakse, kuidas andmetest saab informatsioon ning kuidas andmeid ja informatsiooni kaitstakse. Seejärel minnakse edasi protsessi analüüsiga ja otsitakse ebatõhusaid kohti protsessides ning uuritakse võimalusi nende kõrvaldamiseks
R, 12.04 kl 10-12 – veebiseminar 2 – ärijuhtimise tarkvarade ülevaade ja valdkondade spetsiifilised väljakutsed (Roman Zahharov, Lauri Antalainen, Aleksandr Miina, Juhan Pukk)
R, 12.04 kl 12:30-14:30 – veebiseminar 3 – keskkonnasääst läbi digitaliseerimise (Diana Revjako)
T, 30.04/N, 02.05 – 3 TÖÖTUBA – protsesside digitaliseerimine, digitaalsed tehnoloogiad ja nende kasutamise võimalused (Lauri Antalainen, Aleksandr Miina, Juhan Pukk)
Eesmärk on arutada erinevate digitaalsete tehnoloogiate kasutamise võimalusi organisatsiooni digitaliseerimiseks ja defineerida funktsionaalsete ning mittefunktsionaalsete nõuete sisu ning alustada nende kirjeldamisega.
R, 10.05 kl 10-12 – veebiseminar 4 – uuenduslike tehnoloogiate rakendamine (Roman Zahharov, Sandra Reivik)
ETTEVÕTTE KÜLASTUS (jääb 3. ja 4. töötoa vahele, täpsustub tulenevalt vastuvõtva ettevõtte võimalustest)
T, 14.05/N, 16.05- 4 TÖÖTUBA – digitaliseerimise projekti teostamine, mõju ja tasuvus. Muudatuste juhtimine (Lauri Antalainen, Roman Zahharov, Aleksandr Miina)
Eesmärk on arutada võimalikke teenuste/toodete pakkujate valiku kriteeriume ja defineerida eduka projekti komponendid: mõju ja tasuvus, korrektne projektijuhtimine, muudatuste juhtimine, projekti lõpetamine ja jätkutegevused.
R, 17.05 kl 10-11:30 – veebiseminar 5 – ettevalmistus lõpuürituseks (Roger Allas)
K, 12.06 LÕPUPÄEV
Koolitajad
Koolitajate ja mentorite kohta saate lisa lugeda siit.
Koostöö mentoriga
Mentoritena on digitaliseerimise meistriklassi kaasatud pikaajalise valdkondliku kogemusega eksperdid. Mentor osaleb ettevõttega koos kõikides töötubades ja toetab eesmärkide saavutamiseks kogu meeskonda ka vahepealsel ajal 30h ulatuses.
Avapäev
Tutvumine koolitajate ja mentoritega.
- Programmi tutvustamine
- Mentorite ja ettevõtete lühitutvustused
- Digitaliseerimise põhimõisted ja trendid
- Mentorite ja ettevõtete lühikohtumised
- Osalejatevaheline võrgustumine
Avapäeval toimuvate lühikohtumiste järgselt moodustatakse meistriklassiks ettevõtete ning mentorite koostööpaarid.
Töötoad ja veebiseminarid
Kõik programmi töötoad toimuvad füüsiliste koolitustena Tallinnas ja iga ettevõte on oodatud osalema 2-3 liikmega. Lisaks meeskonnale osaleb igas töötoas ettevõttega koos ka personaalne mentor. Programmi veebiseminarid toimuvad virtuaalses keskkonnas ja nendes on võimalik ettevõttel osaleda endale sobivast asukohast, kaasates soovi korral kuulama ka laiendatud meeskonda.
-
- Esimese töötoa põhiliseks eesmärgiks on selgitada, millised on praktilised sammud organisatsiooni digitaliseerimise ja/või automatiseerimise strateegiliste ja taktikaliste eesmärkide määramiseks, mis on sisendiks ja aluseks digitaliseerimise plaani koostamisel. Eesmärk saavutatakse järgmiselt: defineeritakse digitaliseerimise projekt ning selle sammud, selgitatakse organisatsiooni äri- ja IT arhitektuuri olemust ja nende omavahelist seost; tuuakse esile mõlema arhitektuuri keerukuse mõõt ja näidatakse selle seost juhtimise kuludega; õpetatakse protsesside modelleerimise metodoloogiat kui äri- ja IT-arhitektuuri defineerimise meetodina.
- Teise töötoa põhiliseks eesmärgiks on tuginedes esimeses töötoas ja iseseisva tööna tehtule, uurida millised andmed organisatsioonis millises protsessi tekivad, millisel viisil ja kujul nad tekivad, milline on andmete kvaliteet, kuidas andmeid edastatakse ja töödeldakse, kuidas andmetest saab informatsioon ning kuidas andmeid ja informatsiooni kaitstakse. Seejärel minnakse edasi protsessi analüüsiga ja otsitakse ebatõhusaid kohti protsessides ning uuritakse võimalusi nende kõrvaldamiseks
- Kolmanda töötoa põhilisteks eesmärkideks on arutada erinevate digitaalsete tehnoloogiate kasutamise võimalused organisatsiooni digitaliseerimiseks ja defineerida funktsionaalsete ja mittefunktsionaalsete nõuete sisu ning alustada nende kirjeldamisega.
- Neljanda töötoa põhilisteks eesmärkideks on arutada võimalikke teenuste/toodete pakkujate valiku kriteeriumid ja defineerida eduka projekti komponendid: mõju ja tasuvus, korrektne projektijuhtimine, muudatuste juhtimine, projekti lõpetamine ja jätkutegevused.
Digitaliseerimise tegevuskava
Programmis osalevatel ettevõtetel valmib digitaliseerimise tegevuskava, mis on mentori juhendamisel ettevõtte poolt loodav detailne plaan vabalt valitud protsessi tõhustamiseks. Iga töötuba ja veebiseminar annab oma ülesannete ja infoga tegevuskava koostamisse sisendit. Lõplik tegevuskava valmib programmi lõpuks ja selle eesmärk on kindlustada ettevõtte tulemuslik edasiliikumine ka pärast meistriklassi lõppu.
Lõpuüritus ja auhinnad
Programmi lõpuüritusel osalevad kõik programmist osa võtnud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad, žüriiliikmed ning EISi esindajad. Lõpuürituse eesmärk on esitleda žüriile oma digitaliseerimise tegevuskava ja elluviimise plaane.
Žürii hindab ettevõtete ja ideede arengut programmi jooksul; motivatsiooni, võimekust ja meeskonda idee elluviimiseks; plaani läbimõeldust, jätkusuutlikkust ja võidufondi kasutust ning esitluse kvaliteeti. Lõpuürituseks aitab valmistuda peale 4. töötuba läbiviidav veebiseminar.
Parimatele osalejatele on välja pandud 10 000 euro suurune auhinnafond, mis jaotatakse 3 parima ettevõtte vahel. Auhinnafondi eesmärk on võimaldada ettevõtetel jätkata oma digitaliseerimise tegevuskava elluviimist.
Teekond
- Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtted, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15min tutvumisintervjuule. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist.
- Vestluse tulemusena hinnatakse ettevõtte sobivust ja motivatsiooni programmis osalemiseks.
- Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EISi hindamiskomisjon.
- Programmi valitakse osalema 20 tugevamat ettevõtet, kes jaotatakse kahte paralleelsesse gruppi.
- Koolitused toimuvad Tallinnas ja nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik.
2024 algava hooaja ajakava
K, 07.02 – kandideerimistähtaeg
K, 14.02 kl 14-15:30 – EIS osalejate valikukomisjon
T, 05.03 – AVAPÄEV (kõik koolitajad)
R, 08.03 kell 10-12 – veebiseminar 1 – protsesside modelleerimise tarkvarad + slacki tutvustus (Aleksandr Miina, Lauri Antalainen, Andro Kullerkupp)
T, 19.03/N, 21.03 – 1 TÖÖTUBA – digitaliseerimise projekt, organisatsiooni äri- ja IT arhitektuurid (Aleksandr Miina, Roman Zahharov)
Eesmärk on selgitada, millised on praktilised sammud organisatsiooni digitaliseerimise ja/või automatiseerimise strateegiliste ja taktikaliste eesmärkide määramiseks, mis on sisendiks ja aluseks digitaliseerimise plaani koostamisel. Eesmärk saavutatakse järgmiselt: defineeritakse digitaliseerimise projekt ning selle sammud, selgitatakse organisatsiooni äri- ja IT arhitektuuri olemust ja nende omavahelist seost; tuuakse esile mõlema arhitektuuri keerukuse mõõt ja näidatakse selle seost juhtimise kuludega; õpetatakse protsesside modelleerimise metodoloogiat kui äri- ja IT-arhitektuuri defineerimise meetodina.
T, 09.04/N, 11.04 – 2 TÖÖTUBA – protsesside analüüs, andmete kvaliteet, kaod protsessides ja protsesside tõhustamine (Lauri Antalainen, Juhan Pukk)
Eesmärk on tugineda esimeses töötoas ja iseseisva tööna tehtule, uurida millised andmed organisatsioonis millises protsessi tekivad, millisel viisil ja kujul nad tekivad, milline on andmete kvaliteet, kuidas andmeid edastatakse ja töödeldakse, kuidas andmetest saab informatsioon ning kuidas andmeid ja informatsiooni kaitstakse. Seejärel minnakse edasi protsessi analüüsiga ja otsitakse ebatõhusaid kohti protsessides ning uuritakse võimalusi nende kõrvaldamiseks
R, 12.04 kl 10-12 – veebiseminar 2 – ärijuhtimise tarkvarade ülevaade ja valdkondade spetsiifilised väljakutsed (Roman Zahharov, Lauri Antalainen, Aleksandr Miina, Juhan Pukk)
R, 12.04 kl 12:30-14:30 – veebiseminar 3 – keskkonnasääst läbi digitaliseerimise (Diana Revjako)
T, 30.04/N, 02.05 – 3 TÖÖTUBA – protsesside digitaliseerimine, digitaalsed tehnoloogiad ja nende kasutamise võimalused (Lauri Antalainen, Aleksandr Miina, Juhan Pukk)
Eesmärk on arutada erinevate digitaalsete tehnoloogiate kasutamise võimalusi organisatsiooni digitaliseerimiseks ja defineerida funktsionaalsete ning mittefunktsionaalsete nõuete sisu ning alustada nende kirjeldamisega.
R, 10.05 kl 10-12 – veebiseminar 4 – uuenduslike tehnoloogiate rakendamine (Roman Zahharov, Sandra Reivik)
ETTEVÕTTE KÜLASTUS (jääb 3. ja 4. töötoa vahele, täpsustub tulenevalt vastuvõtva ettevõtte võimalustest)
T, 14.05/N, 16.05- 4 TÖÖTUBA – digitaliseerimise projekti teostamine, mõju ja tasuvus. Muudatuste juhtimine (Lauri Antalainen, Roman Zahharov, Aleksandr Miina)
Eesmärk on arutada võimalikke teenuste/toodete pakkujate valiku kriteeriume ja defineerida eduka projekti komponendid: mõju ja tasuvus, korrektne projektijuhtimine, muudatuste juhtimine, projekti lõpetamine ja jätkutegevused.
R, 17.05 kl 10-11:30 – veebiseminar 5 – ettevalmistus lõpuürituseks (Roger Allas)
K, 12.06 LÕPUPÄEV
Koolitajate ja mentorite kohta saate lisa lugeda siit.
Mentoritena on digitaliseerimise meistriklassi kaasatud pikaajalise valdkondliku kogemusega eksperdid. Mentor osaleb ettevõttega koos kõikides töötubades ja toetab eesmärkide saavutamiseks kogu meeskonda ka vahepealsel ajal 30h ulatuses.
Tutvumine koolitajate ja mentoritega.
- Programmi tutvustamine
- Mentorite ja ettevõtete lühitutvustused
- Digitaliseerimise põhimõisted ja trendid
- Mentorite ja ettevõtete lühikohtumised
- Osalejatevaheline võrgustumine
Avapäeval toimuvate lühikohtumiste järgselt moodustatakse meistriklassiks ettevõtete ning mentorite koostööpaarid.
Kõik programmi töötoad toimuvad füüsiliste koolitustena Tallinnas ja iga ettevõte on oodatud osalema 2-3 liikmega. Lisaks meeskonnale osaleb igas töötoas ettevõttega koos ka personaalne mentor. Programmi veebiseminarid toimuvad virtuaalses keskkonnas ja nendes on võimalik ettevõttel osaleda endale sobivast asukohast, kaasates soovi korral kuulama ka laiendatud meeskonda.
-
- Esimese töötoa põhiliseks eesmärgiks on selgitada, millised on praktilised sammud organisatsiooni digitaliseerimise ja/või automatiseerimise strateegiliste ja taktikaliste eesmärkide määramiseks, mis on sisendiks ja aluseks digitaliseerimise plaani koostamisel. Eesmärk saavutatakse järgmiselt: defineeritakse digitaliseerimise projekt ning selle sammud, selgitatakse organisatsiooni äri- ja IT arhitektuuri olemust ja nende omavahelist seost; tuuakse esile mõlema arhitektuuri keerukuse mõõt ja näidatakse selle seost juhtimise kuludega; õpetatakse protsesside modelleerimise metodoloogiat kui äri- ja IT-arhitektuuri defineerimise meetodina.
- Teise töötoa põhiliseks eesmärgiks on tuginedes esimeses töötoas ja iseseisva tööna tehtule, uurida millised andmed organisatsioonis millises protsessi tekivad, millisel viisil ja kujul nad tekivad, milline on andmete kvaliteet, kuidas andmeid edastatakse ja töödeldakse, kuidas andmetest saab informatsioon ning kuidas andmeid ja informatsiooni kaitstakse. Seejärel minnakse edasi protsessi analüüsiga ja otsitakse ebatõhusaid kohti protsessides ning uuritakse võimalusi nende kõrvaldamiseks
- Kolmanda töötoa põhilisteks eesmärkideks on arutada erinevate digitaalsete tehnoloogiate kasutamise võimalused organisatsiooni digitaliseerimiseks ja defineerida funktsionaalsete ja mittefunktsionaalsete nõuete sisu ning alustada nende kirjeldamisega.
- Neljanda töötoa põhilisteks eesmärkideks on arutada võimalikke teenuste/toodete pakkujate valiku kriteeriumid ja defineerida eduka projekti komponendid: mõju ja tasuvus, korrektne projektijuhtimine, muudatuste juhtimine, projekti lõpetamine ja jätkutegevused.
Programmis osalevatel ettevõtetel valmib digitaliseerimise tegevuskava, mis on mentori juhendamisel ettevõtte poolt loodav detailne plaan vabalt valitud protsessi tõhustamiseks. Iga töötuba ja veebiseminar annab oma ülesannete ja infoga tegevuskava koostamisse sisendit. Lõplik tegevuskava valmib programmi lõpuks ja selle eesmärk on kindlustada ettevõtte tulemuslik edasiliikumine ka pärast meistriklassi lõppu.
Programmi lõpuüritusel osalevad kõik programmist osa võtnud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad, žüriiliikmed ning EISi esindajad. Lõpuürituse eesmärk on esitleda žüriile oma digitaliseerimise tegevuskava ja elluviimise plaane.
Žürii hindab ettevõtete ja ideede arengut programmi jooksul; motivatsiooni, võimekust ja meeskonda idee elluviimiseks; plaani läbimõeldust, jätkusuutlikkust ja võidufondi kasutust ning esitluse kvaliteeti. Lõpuürituseks aitab valmistuda peale 4. töötuba läbiviidav veebiseminar.
Parimatele osalejatele on välja pandud 10 000 euro suurune auhinnafond, mis jaotatakse 3 parima ettevõtte vahel. Auhinnafondi eesmärk on võimaldada ettevõtetel jätkata oma digitaliseerimise tegevuskava elluviimist.
Teenuse partnerid ja lisainfo
Meie partneriteks teenuse elluviimisel on:
Lisainfot küsi: [email protected]