Aasta pere-ettevõtte jaoks oli auhind kummardus Mainori asutajale
Mullusel “Ettevõtluse auhind 2020” konkursil aasta pere-ettevõtte tiitli võitnud Mainori nõukogu esimees Guido Pärnits hindab riigipoolset tunnustust väga kõrgelt, sest see on parim, mis ühe ettevõttega juhtuda võib.
Tagasi vaadates on Mainoril läinud peale auhinna võitmist hästi, nii nagu läks ettevõttel hästi ka enne seda. “Ei saa öelda, et tiitel oleks meie hoogu kuidagi kiirendanud või aeglustanud, sest ärilises mõttes sellel käegakatsutavat ja kohest tulemit ei olnud.
Aga võit tekitas kogu kollektiivile positiivses mõttes uhke tunde ning eelkõige on hea meel just meie perekonnal, eriti Mainori rajanud eellastele mõeldes,
on Mainori nõukogu esimees Guido Pärnits rahul lisandunud töörõõmu üle.
Tunnustus lisab tõsiseltvõetavust
Edu sõltub tihti järjepidevast, uuendusmeelsest ja motiveeritud tööst ning Pärnitsa sõnul andis aasta pere-ettevõtte tiitli võitmine juurde veendumust ja enesekindlust edasi liikuda suurte projektidega sama mastaapselt kui varemgi.
Paljude teiste ettevõtmiste kõrval on Mainori põhifookuseks kujunenud Ülemiste linnaku arendamine, mis on kasvanud oma haardelt ja ambitsioonilt palju laiemaks, kui vaid Mainorile endale kuuluvad 36 hektarit. “Meie tiimile andis aasta pere-ettevõtte tiitli võitmine väga hea tõuke, meil on käsil väga suured projektid, et viia ellu kogu Ülemiste piirkonna kui terviku visioon,” märgib Pärnits.
Ettevõtte turunduses on tiitel auväärsel kohal. “Äsja esitlesime ajakirjanikele Ülemiste piirkonna suurt visiooni ning esitluseski sai tiitel mainitud, samuti on see olulisel kohal meie uuel ja väga interaktiivsel Ülemiste veebilehel – see auhind lisab meile täiendavat tõsiseltvõetavust,” rõhutab Pärnits.
Kandideerimine sunnib endasse süüvima
Auhindade üle laiemalt mõtiskledes nendib Pärnits, et ükskõik kui kõva tegija oled, on tunnustus ikka vajalik. “Iga ettevõte vajab välist tunnustust, selle osas on auhinna võitmine parim, mis saab ühe ettevõttega juhtuda.” Ärilist kasu annaks see tema hinnangul rohkem ühiskondlikult vähemtuntud pere-ettevõttele, sest võiduga kaasneb palju positiivset tähelepanu. Kasvab tuntus tööandjana, partnerid usaldavad rohkem. “Kuigi Mainor on laialdaselt väga tuntud ettevõte, olen siiski veendunud, et auhind läks õigesse kohta,” muigab Pärnits.
Edasise kandideerimise mõttes usub Pärnits, et eelmise aasta võit ei jää viimaseks, kuid tunnustust vajavaid pere-ettevõtteid on teisigi. “Kindlasti tasub teistelgi kandideerida, sest meie suhteliselt piiratud ettevõtluskeskkonnas vajame võimalikult laiahaardelisi konkursse, mitte vaid favoriitide omavahelist konkureerimist,” leiab Pärnits, kelle sõnul on ka nominatsioon piisavalt suur ja uhke saavutus. “Kandideerimine on vahva protsess, mis aitab paremini mõtestada oma tegevust, sest see nõuab eeltööd, ettevalmistust, analüüsi ning korralikku esitlust.”
Kandideerimine “Ettevõtluse auhinnale 2021” on avatud kuni 5. juulini. Kandideerima ->