Vaata peasisu

Digitaalsed tööriistad süsiniku jalajälje ja ESG mõjude hindamiseks

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus
28. november 2024
2 min

Ettevõtete ja tarbijate huvi keskkonnasõbralikkuse vastu kasvab, kuid jätkusuutlikkuse saavutamine võib tunduda keeruline. Kuidas teha õigeid samme ja saavutada käegakatsutavaid tulemusi? Oktoobris toimus Impact Day 2024 festivali raames Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) töötuba „Empowering Businesses: Digital Tools for Carbon Footprint and ESG Metrics“, mis pakkus praktilisi teadmisi ja lahendusi.

Töötuba modereeris ESG ekspert Kristiin Bauer, tuntud oma panuse poolest roheliste äritavade edendamisel ja ESG Impulss Podcasti asutajana. Osalejatel avanes võimalus kohtuda ja kuulata teenusepakkujaid, nagu Blue Grape, Sustaxo, Esgrid, ESG Tool, TalTech, Kliimaministeerium, Impactly, CH Konsultatsioonid, Sustinere ja Ruul Advisory. Need organisatsioonid tutvustasid tööriistu ja teenuseid, mis aitavad ettevõtetel teha teadlikke valikuid, mõõta oma süsiniku jalajälge ja kujundada jätkusuutlikkuse strateegiaid. Ürituse jooksul viidi läbi ka kiire Slido küsimustik, et testida osalejate teadmisi.

Kuidas saavad ettevõtted kaasa aidata rohelisema tuleviku kujundamisele?

Slido küsitluse tulemused näitasid, et kõik 33 vastajat tundsid lühendit ESG ja oskasid seostada seda keskkonna (Environmental), sotsiaalsete (Social) ja juhtimisalaste (Governance) teguritega.

Küsimused hõlmasid teemasid, nagu taastuvenergia allikate efektiivsus, Pariisi kliimaleppe eesmärgid, süsinikuneutraalsuse komponendid ja rohepesu mõiste.

  • Süsinikuneutraalsus: 61% osalejatest teadis, et see tähendab kõigi tekkinud heitmete kompenseerimist
  • Rohepesu: 97% vastajatest defineeris, et tegemist on eksitava praktikaga, kus toodet turundatakse keskkonnasõbralikuna ilma reaalse toetuseta

Sellised teadmised aitavad vältida eksitavaid praktikaid ja viivad ettevõtteid lähemale jätkusuutlikkuse tegelikule saavutamisele.

Praktilised tööriistad ja teadmised, mis viivad jätkusuutlikkuse järgmisele tasemele

Töötoa keskmes olid ESG mõõdikud ja strateegiad, mis aitavad ettevõtetel mõista ja hallata oma keskkonnamõju. Lisaks teoreetilistele teadmistele tutvustati erinevaid tarkvaralahendusi, mis võimaldavad:

  • CO2 jalajälje andmeid koguda, mõõta ja/või vähendada; 
  • koostada aruandeid ESG eesmärkide täitmise kohta;
  • ESG mõjukohtade tuvastamist;
  • ESG alase info kogumine partneritelt/tarnijatelt;
  • ESG strateegia koostamist.

Muudatuste tegemine on vajalik, et tagada positiivne mõju keskkonnale ja sotsiaalne vastutus.

Alusta muudatustega juba täna!

Töötuba pakkus osalejatele põhjalikke teadmisi ja võimalusi näha erinevate tööriistade funktsionaalsuseid. EIS on koondanud kokku ka tööriistasid tutvustava ülevaate, mis võib olla abiks ettevõtete teadlikule arengule rohelisema tuleviku suunas ja keskkonnamõjude vähendamiseks.

Salvesta tööriistasid tutvustav ülevaade endale SIIN.

Kas oled valmis viima oma ettevõtte jätkusuutlikkuse uuele tasemele? Alusta kohe!

Jaga postitust

Tagasi üles