Vaata peasisu

EAS avas Hollandis ekspordiesinduse

EASi ja KredExi ühendasutus
10. detsember 2014
2 min

EAS avas Hollandis ekspordiesinduse

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses (EAS) alustas tööd Hollandis baseeruv Beneluxi ekspordinõunik Thijs de Neeve.

Hollandi, Belgia ja Luksemburgi turgu kattev ekspordiesindaja on oluliseks täienduseks juba olemasolevale kaheksale riigile, kus EASi ekspordinõunikud Eesti eksportööridele tuge pakuvad.

EASi ekspordinõunike juhi Indrek Pällo sõnul on Beneluxi piirkond kõrge ostujõuga, kus Eesti ettevõtetel on head võimalused oma toodetega läbi lüüa. „Beneluxi piirkonnas keskendume põhiliselt Hollandi turule, mis on hästi rahvusvaheline ja avatud, kuid ka  tiheda konkurentsiga. Samuti asub seal palju rahvusvahelise haardega kontserne, mille tarneahelatesse saamisel võib olla suur mõju Eesti ettevõtete ekspordile,“ selgitas Pällo.

Pällo lisas, et eksporditoe pakkumine kaugematel turgudel on üks osa EASi strateegiast, mille eesmärgiks on Eesti eksporditurgude mitmekesistamine. Ekspordinõunikud osutavad Eesti ettevõtetele nõustamist välisturule sisenemiseks, samuti otsitakse sihtturgudel välisettevõtteid, kes soovivad Eestist tooteid või teenuseid osta.  Lisainfo EASi ekspordinõunike teenuste kohta http://arhiiv.eas.ee/eksport

Beneluxi ekspordinõunik Thijs de Neeve paistab silma pikaajalise ettevõtete nõustamise kogemusega olles töötanud nii Austraalia Kaubandusnõukogu heaks Euroopas kui ka erakonsultandina ja rahvusvahelise turunduse õppejõuna.  

De Neeve on õppinud ekspordi juhtimist ja turundamist Hollandi ülikoolides, samuti on ta täiendanud end Inglismaal.

Lisaks Hollandile on EASil ekspordinõunikud Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal, Suurbritannias, Hiinas ja Prantsusmaal. Jaanuarist alustab tööd teine ekspordinõunik Saksamaal.

Statistikaameti andmetel oli 2013. aastal Holland Eestile suuruselt 9. väliskaubanduspartner 730,8 miljonilise kogukäibega, millest eksport moodustas 281,3 miljonit eurot. Peamised ekspordiartiklid olid mineraalsed tooted (43.9%),masinad ja seadmed (11,7%), puit ja puittooted (7,7%) ning paberimass ja tooted sellest (6,9%).

Belgia oli 2013. aastal Eestile 12. kaubanduspartner 535,7 miljoni euro suuruse käibega. Peamised Eesti eksportartiklid Belgiasse olidmineraalsed tooted (43%), kivist, kipsist, tsemendist, asbestist jms. tooted (12%), masinad ja seadmed (9,6%), sõidukid ja muud transpordivahendid (8,8%) ning vääriskivid, -metallid ja pärlid (5,3%).

Luksemburg on kaubanduspartnerina küll marginaalne, kuid finantsteenuste keskusena Eesti jaoks oluline partner.

Jaga postitust

Tagasi üles