EASi tootearendustoetuse eelarve sai ettevõtete suure huvi tõttu täis
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) peatab ettevõtjate suure huvi tõttu tootearendustoetuse taotluste vastuvõtu, kuna rahastatud projektide ja esitatud taotluste kogusumma ületab tootearendustoetuse 17 miljonilist eelarvet. Lähikuudel avaneb uus võimalus arendusideedele toetust saada EASi rakendusuuringute programmi raames.
„Ettevõtjate huvi tootearenduse toetuse vastu on olnud väga suur. Euroopa Liidu komisjoni poolt lubatud COVID-19 riigiabi soodsamad reeglid on võimaldanud pakkuda tootearenduseks soodsat toetusmäära ning see on innustanud ettevõtteid oma arendusprojektidega kiiremini edasi liikuma,“ ütles EASi toetuste keskuse direktor Monica Hankov. Tootearenduse toetusega on saanud oma arendusideedele hoogu anda kokku üle 30 ettevõtte, kokku mahus ca 8 miljonit eurot. Lisaks on hindamisel veel ligi 30 taotlust, mille osas teeb EAS otsused lähikuudel.
Toetatud projektide seas on mitmed Eesti tööstuse innovatiivsed ettevõtted, kes viivad oma tooted uuele tasemele ning katsetavad uusi tehnoloogilisi lahendusi. Lisaks tööstusettevõtetele on väga suur huvi olnud ka erinevate IT komponendiga lahenduste arendamisel, laiendatakse liitreaalsuse kasutusalasid või arendatakse kõnerobotite võimekust. Tootearendus hea võimalus tõsta lisandväärtust ka toiduainetööstuses, kus samuti katsetatakse uusi võimalusi tooteinnovatsioonis.
Uus EASi rakendusuuringute programm ja toetus avaneb taotlemiseks lähikuudel, seni pakub EAS ettevõtetele projektide eelnõustamist. Toetust saab taotleda rakendusuuringutele ja tootearendusele.
Tootearendust on võimalik ellu viia ekspordikogemuse ja kasvusooviga ettevõtetel ka Ettevõtja arenguprogrammi raames. Väiksemate tootearenduse projektide finantseerimist on võimalik taotleda innovatsiooni-ja arendusosakute raames, mille toetus on kuni 35 000 eurot ning toetusmäär kuni 70%.