Vaata peasisu

Konverentsil arutletakse digiajastu väljakutsete üle kultuuri- ja loomesektoris

EASi ja KredExi ühendasutus
20. september 2016
2 min

29.-30. septembril toimub EASi kaasabil Tallinna Ülikoolis konverents “Culture 4D: Digitization, Data, Disruptions, Diversity”, kus maailma tippeksperdid arutlevad kultuuri digiteerimisega kaasnevate võimaluste ja väljakutsete üle nii avalikus kui erasektoris.

Iga ajaga kaasaskäiv mäluasutus või loomeettevõte on kokku puutunud digimaailma pakutavate võimalustega säilitada oma kogusid, salvestada oma tegevust, ning oma teenuseid ka uuel moel välja pakkuda. Seepärast arutletakse konverentsil, milliseid võimalusi ja väljakutseid toob kaasa avaliku teenuse osutaja ja erasektori IT-ettevõtete koostöö.

Konverentsil küsitakse, kuidas avalikud kultuuri- ja meediaasutused saaksid oma teenuseid üleilmsel online-teenuste turul pakkuda eetiliselt ja läbipaistvalt, tarbijate valikuvõimalusi laiendavalt ning üldist teadlikkust tõstvalt. Iga organisatsioon soovib toimida võimalikult säästlikult, kasutatakse selleks tihti suurte korporatsioonide pakutavaid võimalusi – olgu tegemist mõne Google’i teenuse, Flickr’i või muu sarnase teenusepakkujaga. Kuidas aga otsustada, kas valida Google Arts & Culture ja YouTube või eelistada kohalike teenusepakkujate lahendusi? Mida peaksid IT- ja loomeettevõtted arvestama koos kultuurisektoriga digiteenuseid arendades?

Samuti vaadeldakse, kuidas mõjutavad kultuuri ja digiteenuste turge Euroopa Liidu andmekaitse regulatsioonid ning käsitletakse võimalusi ja väljakutseid, mida digikultuur pakub erinevatele ühiskonna vähemusgruppidele. Arutletakse, kas ja kuidas saaksime Eesti e-riigi lahendusi (sh e-residentsust) kasutada pagulaste toimetuleku parandamiseks, sealhulgas võimaldada neil osaleda Euroopa kultuuris, mõista keskkonda enda ümber ja hoida sidet päritolumaaga.

Just nendele ja paljudele teistele kultuuri digiteerimisega seotud küsimustele otsitakse konverentsil vastust. Esinevad valdkonna tippeksperdid – õpetlased, aktivistid, ettevõtjad ja poliitikategijad – enam kui tosinast Euroopa riigist. Konverents toimub Tallinnas seoses Eesti käesoleva eesistumisega Euroopa Nõukogus. Kõik ettekanded ja arutelud vahendatakse eesti keelde.

Konverentsi korraldavad Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskus (MEDIT) ja Kultuuriministeerium koostöös Euroopa Nõukoguga. Toetavad partnerid on Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Rahvusraamatukogu.

Registreerimine on avatud 21. septembrini konverentsi koduleheküljel http://www.culture4d.net.

 

Lisainfo:
e-post: [email protected]
tel. +372 619 9512

Jaga postitust

Tagasi üles