Vaata peasisu

KP Cyclery saavutas kasvuettevõtte mentorprogrammi abil viiekordse kasvu

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus
21. oktoober 2021
3 min

Kastirataste ja rattaaksessuaaride tootja KP Cyclery suutis tänu kasvuettevõtte mentorprogrammis osalemisele saavutada sihiks seatud viiekordse kasvu eesmärgi. Ettevõtte asutaja Kaspar Peek hindab programmi suurima väärtusena isiklikku arengut juhina ning mõtestatud tegevust ettevõtte arendamisel. 

Foto: Vasakul Kaspar Peek (kollase KP Cyclery rattaga).

Idee kasvuettevõtte mentorprogrammiga liitumiseks tuli Kaspari sõnul tänu ühele teisele EASi koolitusele. “Osalesin ühe teise ettevõtte kaudu uue toote turule toomise meistriklassi programmis ning see jättis väga professionaalse mulje ja andis palju uusi tööriistu,” meenutab Kaspar. EASi koolitusprogrammide kõrge taseme tõttu tekkis soov ka oma ettevõttega nendest osa saada, et strateegia oleks paremini läbi mõeldud ning igas valdkonnas selge siht silme ees.  

Mentorprogrammiga jäi Kaspar väga rahule ning eriliselt jäi meelde kohe alguses toimunud sessioon innovatsiooniguru Alar Kolkiga, kes äratas oma konkreetsete sõnumitega tardumusest üles ning sundis oma ärimudelit kriitiliselt üle vaatama. Suurt kasu andis ka müügimoodul. Varem USAs ukselt uksele raamatuid müünud Kaspar arvas end müügist nii mõndagi teadvat, kuid koolitusprogrammis saadud teadmised müügist LinkedIn’i ja e-posti vahendusel kulusid marjaks ära. “Näost-näkku müük erineb e-müügist märkimisväärselt, oma sõnum tuleb edasi anda väga kompaktselt ning selgelt,” jagab Kaspar omandatud teadmisi.  

Ettevõtte kasvule mõjus programmis osalemine ergutavalt, sest eesmärgiks seatud viiekordne kasv täitub 2021. aasta lõpuks kenasti. “Kogu me ettevõtte tegevus võeti algosakesteks ning käidi suure luubiga üle, nii said kõik ettevõtte tegevusvaldkonnad oluliselt kindlamatele alustele. Ilma kasvuettevõtete mentorprogrammita oleks nii suur kasv meile püüdmatuks jäänud,” tõdeb Kaspar.  

Programmi üks olulisemaid komponente hõlmas endas tihedat koostööd mentoriga. “See protsess oli päris keeruline, aeg kiirustas takka. Kuid jäime valikuga väga rahule ning meie suhtlus jätkub ka peale programmi lõppu, sest meile sattus väga tore ja abivalmis mentor.” Mentori abiga õppis Kaspar selgemaid prioriteete seadma ning niisama tühja rapsimist vältima. Koolituste ja mentortundidega süvitsi minemiseks tuli leida piisavalt aega, mida on tänapäeval üha vähem ja vähem. “Pole aega on täiskasvanute versioon vabandusest, et koer sõi töövihiku ära. Meil kõigil on ööpäevas 24 tundi, kuid neid tuleb osata efektiivselt kasutada.”  

Juhina arenes Kaspar programmi vältel enda sõnul väga palju, sest programm läks orgaaniliselt väga hästi kokku oma ettevõtte arenguetappidega. “Mulle sobis, et juhtimise moodul oli alles lõpus, kui meie tiim oli suuremaks kasvanud ning sain rohkem keskenduda just juhtimise nüansside tabamisele.” Suurimaks õppetunniks peab Kaspar mõistmist, et vahel tuleb astuda indiviidina samm tagasi, et kogu meeskonnaga astuda samm edasi. “Sellest saaks hea pealkiri juhtimisõpikule, mida paarikümne aasta pärast kirjutada,” muigab Kaspar. 

Tervikuna on programm andnud KP Cycleri asutajale väga palju teadmisi ning uusi sihte. 

“See programm on loodud neile, kes tahavad oma ettevõtet targalt arendada ning kerkida järgmisele tasemele. Kõrvaltvaataja pilk aitab suuremate sammudega edasi liikuda, kuid endal peab olema kindel soov ja tahe, et oma aega ja energiat programmis osalemisele kulutada,” resümeerib Kaspar.  

Innovatsiooni teadlikkuse tõstmise tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles