Vaata peasisu

Viimane võimalus tõusta digitaliseerimise meistrite sekka!

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus
1. veebruar 2023
3 min

Meistriks ei sünnita, meistriks õpitakse. Just seepärast ongi loodud digitaliseerimise meistriklass. Kui te veel kaalute, kas täita avaldus programmis osalemiseks, siis teeme otsustamise lihtsamaks: 

  • Stardipositsioon ja õige suund paika. Sageli on ettevõttel olemas visioon, kuidas asjad peaksid olema, kuid vajaka jääb teadmistest, kuidas soovitud muutust saavutada. Siinkohal tulebki appi meistriklass, kus koos kogenud praktikutega saab paika selge eesmärk ja arusaam ettevõetavast teekonnast. Programmi käigus tuvastavad osalejad oma valdkonna ekspertide abiga protsessid, mille digitaliseerimine aitab enim kaasa ettevõtte konkurentsivõime tõstmisele, kulude vähendamisele ja mis toetavad kiire kasvuga toimetulekut.  
  • Meistriklassi kogukond. Osalejana kuulute ainulaadsesse kogukonda, kelle käest on palju õppida. Programmi jooksul on teile toeks tippkoolitajad ja isiklik mentor, kes jagavad oma teadmisi ja kogemusi ning on kogu teekonna vältel nõu ja inspiratsiooniga toeks. Õpite lahendama väljakutseid, küsima õigeid küsimusi ja neile ka vastuseid leidma.  
  • Oskused, teadmised ja tööriistad kogu eluks. Meistriklassis osalemine sunnib  pidevalt tegutsema, arenema, tulema välja igapäevarutiinist ja tegelema protsesside efektiivsemaks muutmisega. Omandatud kogemuste, oskuste ja teadmiste pagas aitab ettevõttel ka edaspidi digitaliseerimisprojekte läbi viia ja äriarendamisega seotud riske vähendada. 

Osalejad tulevad programmi väga erinevate eesmärkide ja väljakutsetega: alates soovist võtta kasutusele mõni konkreetne uus tarkvara, kuni tahtmisega muuta mõni protsess efektiivsemaks ja targemaks. Kaks aastat tagasi meistriklassi publiku lemmikuks valitud Lipuvabrikut ajendas meistriklassiga liituma soov leida endale sobiv ERP-tarkvara. „Olles natukene ise mänginud digitaliseerimist, otsustasime, et vajame professionaalset tuge. Kuna meil oli varasemalt EASi abil tehtud digitaliseerimise audit, tundus loogilise sammuna jätkata digitaliseerimise meistriklassis,“ rääkis ettevõtte arendusjuht Jan-Erik Tõeleid ja lisas, et just meistriklassis said nad aru, mida ja miks teha tuleb.  

Programmi lõpuks valmis Lipuvabrikul teekaart, mis aitas mõista, kuidas digilahenduste abil tööprotsesse efektiivistada. „Ütlen julgelt, et meistriklassist saadud kogemused, teadmised ning tööriistad on juba praegu aidanud vältida aja- ja rahakulukaid vigu ning tõenäoliselt hoiame selle arvelt ka tulevikus ressursse kokku. Soovitan kindlasti kõigil programmis osaleda, kes leiavad, et nende ettevõttele tuleks kasuks targem töö, optimeeritumad protsessid ning andmed toimuva kohta,“ tõdes Tõeleid.  

2021. aastal meistriklassis tunnustuse pälvinud Dagöplasti, kes on biolaguneva ja polüetüleenist kile tootja, tõukas osalema eelkõige võimalus jätkata oma digitaliseerimise teekonda koos kogenud juhendajatega. “Meie eesmärgiks oli tootmisseadmete kontrollimiseks vajalike andmete kogumine ja analüüs, mille alusel suudaksime teha otsuseid tootlikkuse suurendamiseks ja praagi vähendamiseks,” avaldas Dagöplasti tehnikajuht Reino Oago. Meistriklassi lõpuks valmis neil aastane tegevuskava ja paika said pidepunktid, millele tugineda digitaliseerimisprojekti elluviimisel. Ettevõtte tehnikajuhi sõnul andis programmis osalemine võimaluse näha oma tegemisi eemalt ja seeläbi märgata asju, mida kohapeal ei pruugi tähele panna. “Samuti pakub meistriklass võimaluse näha, millised on võimalused ja mida teised teevad. Meie puhul andis meistriklass uut energiat pika projektiga edasi minekuks,” jagas Oago oma programmis osalemise kogemust. 

Meistriklassi on praeguseks lõpetanud kolm säravat lendu. Neljas ambitsioonikas grupp jõuab programmiga finišisse käesoleva aasta veebruari keskpaigas. Seega on 2023. aasta alguseks ühtekokku 77 ettevõtet, kes on digitaliseerimise meistriklassi teekonna edukalt läbinud. 

Kui ka teie ettevõte soovib astuda digitaliseerimise meistriliigasse, on nüüd viimane võimalus kandideerida 2023. aasta märtsis algavasse programmi. Kandideerimine on avatud kuni 8. veebruarini.

Jaga postitust

Tagasi üles