Work in Estonia tööandjatele PARE konverentsil – mida saab ette võtta, siin ja praegu?

Teisipäeval, 8. aprillil kogunesid Tallinnas, Kultuurikatlas personalivaldkonna tegijad aasta tähtsaimaks inimeste juhtimise ja organisatsioonikultuuri konverentsiks Eestis.
PARE konverents, tänavuse pealkirjaga “Siin ja praegu” oli päev täis inspiratsiooni, võrgustumist ja üllatusi. Kuigi väljamüüdud sündmusel osales üle 500 inimese, siis mahtus päeva ka tõeliselt isiklikke ja emotsionaalselt liigutavaid hetki mõjukaima personalijuhi paneelis.
Work in Estonia ala PARE konverentsil jutustas loo uutest võimalustest, mida saame meie ise luua, siin ja praegu, nagu ka konverentsi pealkiri viitab. Saame olla positiivselt meelestatud, ambitsioonikad, tulevikkuvaatavad, kuid samas siiski tasakaalukad ja teadlikud ümbritsevast.
Julgustame, piltlikult öeldes, avama akna, et saada oma ellu värske sõõm õhku ning luua uusi võimalusi – talendi jaoks oleme ju aken Eestisse, ettevõtte jaoks aken maailma.
Jagasime kohapeal välistalendi lihtsama sisselamise ja kohanemise käsiraamatuid (Relocation Guide), informatsiooni välistalendi kaasamise lihtsustamise võimaluste kohta ning endale omase mõnusa huumoriga kleepse messimängu osalejatele.
Külastajaid meie alal oli nii kohalikest omavalitsustest kuni pankade ja inseneeriaettevõteteni, kellele on meie teemad rohkem tuttavad.
PARE konverentsi kõige toredam osa on tuttavate nägude kohtamine – nii saime ka meie vahetada kogemusi vahepeal toimunust ning arutada kaasavaid tegevusi ja võimalusi tulevikuks juba enda vanade sõprade kui ka uutega.
Jätkuvalt on oluline välistalentide hoidmine ja nende positiivse kogemuse toetamine, et nende motivatsioon Eestis töötada püsiks ja tahe enda kogemust edasi soovitada kinnistuks.
Mõned enim hinnatud toetavad tegevused tööandjatele Work in Estonia poolt:
- Välistalenditund sinu kontoris – infotund Work in Estonia tiimi poolt sinu ettevõtte välistalentidele, hõlmates teemasid dokumentatsioonist kuni igapäevaelu oluliste küsimusteni.
- Teadmised, kuidas välistalenti kaasata ja hoida – juhised ja näpunäited.
- Personaalne nõustamine sulle sobivate lahenduste leidmiseks – konsultatsioonid, kus anname ettevõttetele ülevaate, kuidas alustada välistalentide kaasamisega ning jagame soovitusi muuhulgas nii migratsiooni, töötajate kohanemise kui ka keeleõppe teemadel.
- Tööpakkumiste vahendamine – workinestonia.com veebileht ehk digivärav välistalendile Eesti võimalustega tutvumiseks, muuhulgas suurima hulgaga ingliskeelsete töökuulutustega portaal Eestis.
Samuti pakkus külastajatele jätkuvat head meelt teadmine, et kõik Work in Estonia teenused ja sündmused on tööandjatele ja välistalentidele tasuta, mis praeguses majandusolukorras on varasemast isegi veelgi enam hinnatud.
Lisaks kodumaistele eeskujudele, kellelt palju õppida, said sõna ka rahvusvahelised oma ala tipptegijad nagu Cyriel Kortleven, Sarah Happel, Rob Baker ja paljud teised. Tsitaate ja mõtteid esinejatelt eri valdkondadest:
“Öelge iseendale JAH! Inimese enda areng = areng tööl. Nii inimesena kui töötajana lugege erinevaid asju, harige end, leidke, mis annab teile särtsu juurde.” Linnar Loorits, Eesti Rahvusballeti kunstiline juht ettekandes “Ütleme jah uutele asjadele”.
Laura Bates, menukirjanik ja mõjukas arvamusliider juhtis tähelepanu kriitilisele teemale ühiskonnas nagu sooline võrdõiguslikkus ning pani südamele jälgida kollektiivis ja ühiskonnas pealtnäha väikseseid asju, mis pikema aja jooksul loovad pinnase seksismile ja soolisele diskrimineerimisele. Näiteks: “Kui tiimis töötavad ainult naised, võidakse tiimi kõnetamisel kasutada väljendit nagu ,,tüdrukud’’, kuid kui tiimis on ainult mehed, siis kindlasti sõna ,,poisid’’ nende kutsumiseks ei kasutata.”
“95-98% meie otsustest on alateadlikud. Tagasisidet andes, kodeeri end ümber hukkamõistva ,,Jah..aga’’ asemel ütlema positiivset ,,Jah… ja’’ väljendit,” soovitas Cyriel Kortleven, lihtsustamise mõtteviisi edendaja ja eestvedaja.
Parim juht 2024 konkursi võitja Ivo Suursoo OIXIO Grupist ja Maimu Saska, OIXIO Digital personalijuht rõhutasid enda vestluses, et kui varem eelistasid nad kindlasti suurema elu—ja töökogemusega inimest, siis nüüd sõltub kõik rollist ning nad otsivadki erinevaid asju. Nooremate sära silmas vs vanemate stabiilne oskus – tasakaal on nende hindamisel oluline, loomaks sillad põlvkondade vahel.
Põlvkondade vahest rääkis ka matemaatik ja rahvastikustatistika ekspert Ene-Margit Tiit, tuues välja, et võrreldes nooremat ja vanemat generatsiooni, on üks väga suur nimetaja siiski ühine: “Jätkuvalt hinnatakse töökaid ja arukaid inimesi.”
Õde-vend Juulika Vahter ja Jürgen Mikk Jõeleht Kaamosest tõid enda ühisvestlusel välja olulise printsiibi, kuidas põlvkondade vahelisi ootusi ja erinevaid vaatenurki tasakaalustada: “Enne räägivad koosolekutel noored, et nende arvamused poleks vanemate poolt kallutatud ning alles siis räägivad vanemad.”
Sarah Happel, tippjuht, tippcoach ja tippsportlane õpetas, kuidas pidada südamest tulevaid vestlusi, mis on edukate organisatsioonide juhtimisel 21. sajandil oluline oskus: “Jälgi, kas kasutad vestlustes consulting (lahenduste pakkumine), mentoring (kogemuste jagamine) või coaching (eneseavastuse toetamine) stiili.”
Konverentsi lõpetas Rob Baker, töö kujundamise (job crafting) ekspert ja innovatsioonijuht mõtetega töö kujundamisest (job crafting). Mis see on, mida see võimaldab, miks seda tegema peaks ning millest alustada.
Täname PARE konverentsi korraldusmeeskonda ning osalejaid tõeliselt sisuka konverentsipäeva eest!
Tutvu kõigi Work in Estonia võimalustega www.eis.ee/valistalent
Võta meiega ühendust [email protected]
Fotol on Work in Estonia ettevõtete konsultandid Katre Rohumägi ja Andrea Maidla. Fotograaf: Raul Mee.