Jaanuaris algavad tasuta ESG veebipraktikumid ettevõtetele
Viimastel aastatel on ESG (keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimispõhimõtted) muutunud oluliseks teemaks kõigile ettevõtetele, mitte ainult suurkorporatsioonidele. Väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE-d) seisavad üha enam silmitsi ootustega oma tegevuse jätkusuutlikkuse tõestamiseks nii partneritele, investoritele, klientidele kui ka rahastajatele.
Vastutustundlik ettevõtlus ei ole pelgalt trend, vaid strateegiline vajadus, mis tagab pikaajalise konkurentsivõime. ESG strateegia rakendamine aitab VKE-del:
- Luua usaldusväärsust ja kliendilojaalsust vastutustundliku kuvandi kaudu.
- Tõsta oma atraktiivsust investorite ja partnerite silmis.
- Täita regulatiivseid nõudeid ja parandada riskijuhtimist.
- Tõhustada ressursikasutust ja vähendada kulusid.
- Kaasata ja hoida motiveeritud töötajaid.
- Suurendada vastupanuvõimet majanduslikele kõikumistele.
Kuidas alustada ESG teekonda?
Ettevõtte ESG strateegia loomine algab hetkeolukorra hindamisest: protsesside kaardistamisest, tugevuste ja nõrkuste analüüsist ning ettevõtte mõju hindamisest nii sisemiselt kui ka väliselt. Seejärel seatakse selged eesmärgid ja mõõdikud, määratakse vastutajad ning luuakse konkreetne tegevuskava, mis haakub ettevõtte üldstrateegiaga. Kogu protsess nõuab läbipaistvust, töötajate kaasamist ning regulaarset andmete kogumist ja tulemuste kommunikeerimist sidusrühmadele.
Sügisel alustas Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) ja Sustinere eestvedamisel ESG strateegia meistriklass, kus 20 ettevõtet tegelevad ekspertide juhendamisel ESG strateegia loomisega. „Osaleme ESG strateegia meistriklassis, sest näeme, et meie kliendid pööravad sellele teemale järjest suuremat tähelepanu. Koolituse esimestel päevadel mõistsime, et oleme juba teatud aspekte oma tegevuses rakendanud, kuid palju on veel õppida, eriti seoses seadusandluse, andmete kogumise ja tegevuste struktureerimisega. Näeme ESG-s mitte ainult kohustust, vaid ka võimalust tõsta ettevõtte sisemist efektiivsust ja eristuda konkurentidest,“ jagab kogemust Robert Talalaev tootmisettevõttest TB Works.
Tugeva ESG strateegia loomine ei ole täna enam lihtsalt hea tava – see on investeering tulevikku. „ESG strateegia loomine on meie jaoks hädavajalik, sest soovime olla teerajajad kestlikkuse vallas. Hetkeolukorra hinnang andis väga hea ülevaate kriitilistest teemadest, mida ESG raames jälgida. Saime selged ja struktureeritud teadmised ESG-st usaldusväärsetelt ekspertidelt ning hakkame nüüd järk-järgult neid oma strateegiasse rakendama,“ kirjeldab Helen Murula Eesti Pandipakendist.
Tasuta veebipraktikumide sari ESG strateegia loomiseks
EIS ja Sustinere korraldavad 2025. aasta alguses tasuta veebipraktikumide sarja, mis annab praktilisi juhiseid ja tööriistu ESG strateegia loomiseks. Veebipraktikumid on mõeldud ettevõtetele, kes on ESG teemadega algusjärgus, pakkudes struktureeritud lähenemist ja konkreetseid samme strateegia väljatöötamiseks.
ESG veebipraktikumide ajakava:
- 29.01, kell 9:30–11:00: ESG tähtsus, mõjude kaardistamine ja sidusrühmade kaasamine.
- 13.02, kell 9:30–11:00: Ambitsioonide seadmine, eesmärkide ja mõõdikute paika panemine.
- 06.03, kell 9:30–11:00: ESG poliitika ja strateegia juurutamine ning tulemuste jälgimine.
Osalejad saavad iga praktikumi jooksul täita töölehti, et kohandada õpitut oma ettevõtte vajadustele. Tulemuseks on esmane ESG strateegia kavand.
Kas oled valmis alustama?
ESG teemad muutuvad lähiaastatel veelgi olulisemaks. Ära jää rongist maha – võta osa tasuta veebipraktikumidest ja alusta oma ettevõtte kestliku arengu teekonda juba täna! Registreerimine ja lisainfo ESG strateegia e-praktikumide kodulehel.