Kestliku ettevõtluse konverents Roheline Laine tuleb neljandat korda!

Kas kestlikkuse edendamine on ka sinu südameasi? Kui jah, siis ootame osalema jätkusuutliku ettevõtluse konverentsile Roheline Laine. Saame kokku 22. ja 23. aprillil Vabamu muuseumis, et käia koos ekspertide ja praktikutega läbi hulk eripalgelisi kestliku arengu teemasid.
Juba neljandat korda toimuva konverentsi korraldajad on Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) koostöös Miltton New Nordicsi, Rohetiigri ja Turundajate Liiduga.
EISi roheteenuste projektijuht Mariliis Martsepp ja loomemajanduse teemajuht Kadi Haljand toovad välja, miks tasub konverentsil osaleda.
Kellele Roheline Laine on suunatud ja mis on sel aastal fookuses?
Erinevate sektorite ettevõtete huvid kestlikkuse vallas võivad suuresti varieeruda ning sellest tulenevalt oleme loonud kahepäevase formaadi, kõnetamaks kahte üsnagi erinevat sihtgruppi jätkusuutlikkuse teemadel.
Konverentsi esimene päev pealkirjaga “Kestlikkus ilma rohepesu ja valehäbita” toob ühte ruumi kokku eelkõige turismi- ja loomeettevõtete jaoks nii teooria kui ka praktilised näited, kuidas oma kestliku arengu teekonda, tooteid ja teenuseid ilma kasvõi kogemata rohepesu tegemata kommunikeerida. Muidugi on kuulama oodatud ka kõik teised, kellele kestlikud teemad on kommunikatsioonis olulised.
Teine päev, “Ehitame tuleviku heaks!”, toob konverentsile kokku hoonete rekonstrueerimise ja jätkusuutliku elukeskkonna planeerimise ökosüsteemi meilt ja mujalt. Enim pakuvad esitlused sisendit ehitusvaldkonna erinevatele osapooltele: ehitajatele ja ehitusmaterjalide tootjatele, projekteerijatele, arhitektidele, arendajatele, kuid samuti ka avalikule sektorile ja akadeemiale. Kuna üle 50% energia lõpptarbimisest tuleb hoonetest, on see nii era- kui avaliku sektori jaoks oluline teema, mida fookusesse võtta. Energia ja materjalikokkuhoiu saavutamiseks peame edaspidi rohkem rõhku panema hoonete renoveerimisele ja elamuid nutikamalt, ent ka kiiremini energiatõhustama.
Esinejad meilt ja mujalt
Kahe päeva jooksul toome lavale nii kohalikke kui ka välismaiseid eksperte, kes jagavad nii teoreetilisi teadmisi kui ka rahvusvahelist praktikat.
Kestlikkusest kommunikatsioonis tulevad esimesel päeval kõnelema Interlinked.Agency brändistrateeg Jonathan Lang ning agentuuri Lantern asutaja Ryan Tym, kes jagavad oma pikaajalisi kogemusi inimeste inspireerimisest ja käitumisharjumuste muutmisest. Kliimaministeeriumi rohereformi osakonna nõunik Kadri Koemets avab, kuidas hakkavad ettevõtjate kommunikatsiooni muutma roheväidete direktiivist tulenevad nõuded ning kuidas selleks valmistuda.
Tuleviku heaks ehitamise teemal saavad sõna Århusi linnaarhitekt ja linnaplaneerija Heidi Milan Bilenberg ning Saksamaa elamufondi renoveerimist tutvustav Knut Höller. Vastvalminud Krulli kvartali ressursipangast räägib Ole Storjohann Taani arhitektuuribüroost Cobe. Ajakirjanik Raul Rebane arutleb, kas muutustele vastuseis on osa inimloomusest või hoopis meie ajastu peegeldus. Konverentsilaval salvestatakse publikus ees ka Ruumilood ja Poliitikaguru podcastid, kus võetakse arutluse alla renoveerimismaraton ning rohepöörded.
Teooriast praktikasse kohe samal päeval
Mõlema päeva pärastlõunasse on põimitud valik praktilise sisuga töötubasid, mille jooksul saab päeva esimeses pooles kuulatud teooria rakendusse panna. Tuleviku visualiseerimise abil teeme selgeks sammud, mida päriselt kohe täna tegema hakata.
“Kestlikkus ilma rohepesu ja valehäbita” töötoad 22. aprillil:
Töötuba I : Jätkusuutliku sõnumi edastamise komistuskivid ja praktilised strateegiad (läbi viib Ryan Tym)
Töötuba II : Sildade ehitamine visioonist tegelikkuseni (läbi viib Jonathan Lang)
Töötuba III: Keskkonnajuhtimissüsteemid ja ökomärgised (läbi viib Keskkonnaagentuur)
“Ehitame tuleviku heaks!” töötoad 23. aprillil:
Töötuba I : Kus me elame ja oleme aastal 2040? (läbi viib Rohetiiger)
Töötuba II : Tuleviku tööstus aastal 2040 (läbi viib Eesti Rohetehnoloogia Liit)
Töötuba III: Tööstusettevõtete üleandmine järgmistele põlvkondadele (läbi viib Rohetiiger)
Kuidas ma osaleda saan ja kui palju pilet maksab?
Sümboolse hinnaga pilet konverentsil kohapeal osalejale on 25€ ning üle veebi osalejale 15€. Vabamus kohapeal osalejatel on pileti hinnas võimalus võtta osa töötubadest ning arvestatud on ka lõunasöögi ning kohvipausidega.
Mõõdame traditsiooniliselt kogu konverentsisarja jalajälge, seega oleme rõõmsad, kui tuled kohale jalutades, jalgratta või ühistranspordiga sõites, et nautida värsket kevadõhku ja liikuda. Et konverentsi jalajälg oleks võimalikult väike, korraldame konverentsi Green Key märgisega muuseumis, väldime ühekordseid materjale produktsioonis ning liha menüüs. Magustoiduna serveerime juba tavaks saanud päästetud toiduainest tehtud magustoitu – on see “vaene rüütel” või puuviljasalat? Selle üllatuse saab teada üksnes kohale tulles!
Loe konverentsipäevade kohta lähemalt ja soeta pilet siit:
1. päev “Kestlikkus ilma rohepesu ja valehäbita”
2. päev “Ehitame tuleviku heaks!”